Emre SEYDİOĞLU
İbrahim Kanlı Bildiğiniz Gibi
Eklenme : 2014-12-26 10:06:38 Okunma : 892
Yazdır

Geçmiş zamanda yapmış olduğu asılsız haberlerle adından bir çok kez söz ettiren  , hakkımızda “Zil takıp oynadılar” , “Falcılar” diyen,  daha da ileriye gidip sonrasında düzelttikleri “Leş Kargaları” tabirini kullanan araklı haber sitesinin medar-ı  iftiharı İbrahim Kanlı bugün bilgisayar başında fazla mesayi yaparak Araklıspor’umuzla ilgili yapmış olduğumuz haberi kendi adıyla kendisine tahsis ederek yayınladı.

 

Öncelikle bilinmesini isterim ki ; hemen hemen 9. yılına yaklaşan Araklı İnternet siteleri yöneticilik dönemimde,  hiç kimseye kin gütme  veyahut rekabet etme gibi bir düşüncem olmamıştır , olmayacaktırda. Bugüne kadar kimsenin emeğini yok saymadığım gibi hakkından fazlasını verdim. Hakkımızı yiyenler oldu mu ? Oldu ..

 

 

Gel gelelim konumuza..

 

Asıl konuyu hatırlayacak olursak..

 

Bundan 5 – 6 ay önce malum internet sitesinin hack olayına maruz kaldığını görünce , malum sitenin yöneticisi olarak bildiğim yakinen tanıdığım çok sevdiğim Turgay abimi arayarak “Abi ben bu sistemi biliyorum , Bu sistem Urfa Siverek Haber Ajansı’na ait klonlanmış sistemidir, konuya çok üzüldüm ama önlem almanız farklı bir sisteme geçiş yapmanız lazım.”  dedim. Aynı sistemi kullandıkları takdirde bu tür olaylarla çok karşılaşacakları uyarısında bulundum. Kendisi siteyle bir alakasının olmadığını belirtip yine de söylediklerimi yetkili yöneticilere ileteceğini söyledi.

 

Aradan 1 – 2 ay geçmeden malum internet sitesi yine hack mağduru olduktan sonra site yöneticilerimizin yapmış olduğu haberi takip ederek malum internet sitesinde bize yapılan hakaretleri gördüm. Sitenin hacklenmesi rezilliğini kaldıramayan arkadaşlarım bu durumu benim yapmış olabileceğimi ve hukiki sürecin başladığını söylediler. Yapmış oldukları habere yaptığım yorumları sansürleyerek yayınladılar. Bi nevi haklılar da bu tip olaylarda tescil belgesi olmayan web sitelerinin eli kolu bağlıdır. Suçlu ararlar bende yorum yazınca tuz biber oldu.

 

Geçtiğimiz günlerde bu sitede yazılarını okurlarıyla paylaşan Muhammet Murap hocamızın köşe yazısını olduğu gibi alıp kendi adıyla yayınlayan öğüt vermeye sıra gelince masa başından haber yayınlamayan araştıran soruşturan gazeteci İbrahim Kanlı dün masa başında fazla mesayi yaparak kaynağı kendisi olmayan bizim yaptığımız  bir haberi yöneticisi olduğu haber sitesinde sitemizden kopyala yapıştır haberciliği yaparak yayınladı.

 

Yanlış düşünülmesin, haber paylaşmaktır, duyurmaktır, bilgilendirmektir. Öyle ya da böyle insanlar bilinçlendirilmelidir. Bir haber bizim için anlam ifade etmez. Yeri geliyor biz de Araklı Medya‘dan Araklı Haber den haber alıyoruz siz değerli takipçilerimizle paylaşıyoruz ama usulüyle adabıyla. Haberi kim yapmışsa onun adını vererek. Kimseye çamur atmadan işimizi yapmaya çalışıyoruz. Kimseye dansöz de demiyoruz hakarette etmiyoruz kendi hatalarımız yüzünden.

 

Hiç kimseye bizim sitemizden haber alamazsınız paylaşamazsınız da demiyoruz. Tek istediğimiz biz nasıl alıntı yaptığımız haberlere yapanın hakkını verip kaynak belirtiyorsak sizler de öyle yapın.

 

Aksi halde hırsızlık yaptığınızı söyleriz.. Bu da yakışı kalmaz..

 

 

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Diğer yazıları...
Kim Kazanır ?
İbrahim Kanlı Bildiğiniz Gibi
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011