Vehbi TAŞKIN
İyi Uykular..!
Eklenme : 2014-12-26 08:49:03 Okunma : 6860
Yazdır

Yıllardır anlatılmaktadır. Kimilerine göre bir paranoya kimilerine göre de gerçeğin yapı taşıdır Büyük Orta Doğu Projesi. Buradan uzun uzun anlatmayacağım. Zaten bu güne kadar anlatanlar da ne karşıdan bir kişi almışlardır tarafına ne de karşı taraftan birilerini alabilmişlerdir saflarına.

 

Ama kısaca şunu söyleyebilirim ki, Birinci Dünya Savaşından sonra egemen güçlerin cetvel ile şekillendirmiş oldukları Ortadoğu coğrafyası ve de bu coğrafyanın kaderini, şimdiki egemen güçlerin birkaç kademe geliştirme girişimidir BOP.

 

BOP’un bizim açımızdan en can alıcı noktası ise ‘’Var mıdır? Yok mudur?’’ noktasıdır. Bu gün gelinen aşamada ise BOP’un var olduğunu Türkiye ve Ortadoğu coğrafyası iliklerine kadar hissetmiş ve öğrenmiş durumdadır.

 

Gelinen nokta her ne kadar ‘’Kardeşlik’’, ’’Özgürlük’’, ‘’Barış’’ nidalarıyla ve timsah gözyaşları ile saklanmaya çalışılsa da Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi olmayacaktır. Zira dışarda açık açık Güneydoğuda bağımsız bir yapı talep edenler içerde kardeşlik, barış söylemleri ile planlarını aşama aşama ve alttan alttan gerçekleştirmektedirler ve bu planlarının çok büyük bir kısmını da tamamlamış durumdalar. Şu anda bu planlarını gerçekleştirmelerinin önünde hiçbir ciddi engel bulunmamaktadır. Eğer bir engel ile karşılaşılmazsa plan tamamlanıp BOP’un Türkiye ayağı bitmiş olacaktır. Eğer bir engel ile karşılaşırlar ise (Halk tepkisi, siyasi iktidarın değişmesi vs.) bu sefer ülke büyük bir iç savaşa sürüklenebilecektir. İç savaş durumunda ise özgürlük ve demokrasi tutkunu dış egemenler müdahale edecek, ülkemize özgürlük ve demokrasi gelecek ve sonunda Irak’ın, Mısır’ın, Libya’nın ve diğerlerinin kavuşmuş olduğu o yüce kavramlarla biz de tanışmış olacağız.

 

Bu arada artık kendi parti mensupları, kabine üyeleri, siyasi taraftarları hatta kendisini destekleyen cemaat mensuplarının bile isyankar tepkilerini alan ancak bunlara rağmen bildiğini okuyan ve bana göre son kullanma tarihi dolmak üzere olan Güç zehirlenmesine tutulmuş Başbakanın da yedeği sol cenahtan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı ile maça ısındırılmaktadır.

 

Anlayacağınız nefes almamıza fırsat verilmemektedir. Plan takır takır işlemekte ve işletilmektedir. Biz ise patatesli yumurta ile karnını doyurmaya çalışan öğrencilerin yaşadığı evlerin namus bekçiliği mevzuları ile ve de 12 yılda öğrencisini üniversiteye hazırlayamayan eğitim sisteminin açıklarını 1 yılda tamamlayabilen dershanelerin kapatılması suni gündemleri ile uyutuluyoruz, tepkisizleştiriliyoruz ve de böylelikle katillerimize âşık ediliyoruz.

 

İyi uykular Türkiye’m..

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
BAHTİYAR DANIŞMAZ 08 Aralık 2015 13:11
İYİ UYKULAR AŞKIM (TÜRKİYE) ÜSTÜNÜ ÖRT, ÜŞÜME İNŞALLAH RÜYANDA MAKARNA, KÖMÜR GÖRÜRSÜN...
Diğer yazıları...
İyi Uykular..!
Olimpi-YAT
Orta (DOĞU) Oyunu
B.O.P. ve Başörtüsü Meselesi
Spordaki Sosyal Sorumluluk Projeleri ve Hayırseverlerimiz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011