Suna TERZİ
YEŞİL VE MAVİNİN BÜYÜK AŞKI
Eklenme : 2015-05-28 10:59:20 Okunma : 10609
Yazdır

Yeşil ve mavinin büyük aşkının çocukları olarak doğup büyüdük biz Karadeniz de. Heybetli duruşu ve güçlü kolları ile hep kol kanat gerdi Yeşil Maviye ve bize..

 

Mavi hep kendini güvende hissetti. Yeşilin güçlü kollarında. Nazlı nazlı dalgalandı Yeşilin karşısında. Bazen kızdı,köpürdü en hırçın hali ile bağırdı ama Öfkesi bile sevgisinin büyüklüğünden idi. Hep sevdi,çok sevdi Yeşili ve çocuklarını. En güzel şarkıları onlar için söyledi hep eserek.

 

En güzel balıkları onlar için besledi büyüttü. Ekmek oldu,ekmeğe katık oldu. Her anne gibi oda hep cömert oldu. Yeşil ona hayat verdi,o yeşile can oldu, can yoldaşı oldu .. Taki besleyip büyüttükleri çocukların ihanetine kadar. İhanetin adını '' Gelişme, Kalkınma '' koydular! 

 

Önce derelerini kuruttular Yeşilin, sonra ormanlarını talan ettiler! Tek tek söktüler ciğerlerini.. 

 

Maviyi kirlettiler fabrika, kanalizasyon artıkları ile. Öldürdüler besleyip büyüttüğü balıklarını. Nazlı nazlı dalgalarının önüne yolları koydular... Yeşil ve Mavinin büyük aşkının önüne paraları döktüler, Vazgeçin birbirinizden diye..

 

Ama onlar aşkları ve çocukları için her engelin üstesinden gelmeye ant içtiler.. 

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Diğer yazıları...
YEŞİL VE MAVİNİN BÜYÜK AŞKI
Sadece Biz !
Hayal Kırıklıkları
Savaşın Çocuklar
“Madenci”
Bazen Gitmek Lazım
Eski Olan Her Şeyi Severim
Bir Umut Doğmakta
Araklı’da SEÇİM
Bugün Yağmur Olasım Var!
Götürün Beni Kuşlar
Bir Umut !
Karadeniz de Kadın Olmak
Hayatımız Fıkra :)
Gelincik
Ölün Çocuklar!
Balık Baştan Kokar!
Kekik Kokan Yaylalarımız
Çok Özledim Seni Çocukluğum..!
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011