Ana Sayfa» GÜNDEM

Araklı'yı Bir Avuç Taşönü'lü Kurtaracak

Araklı Taşönü’nde yapılacak katı atık tesisi ihalesi bilimsel rapor tamamlanmadan Teknik Katı Atık Şirketi’ne verildi. Firmanın problemli arazi nedeniyle çekilebileceği ileri sürüldü
Eklenme: 06 Nisan 2019 16:30
»
Okunma : 2360
»
Yorum : 0
Yazdır

 

SONNOKTA ŞÜKRAN ATALAR - Araklı’da yap-işlet-devret modeliyle inşa edilecek olan Taşönü Entegre Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi ihalesi, zemin etüdü çalışmalarına ilişkin bilimsel rapor tamamlanmadan ‘Teknik Katı Atık Şirketi’ne verildi. Uzmanlar, Taşönü’nde çöp tesisinin rantabl olmadığını, alanın heyelan sahası olması nedeniyle büyük risk taşıdığını, raporun tamamlanması halinde sahanın daralacağını ve firmanın çekilebileceğini belirtti.

 

SİNYALLERİNİ VERİYOR

60 milyon dolar maliyetle 240 dönüm arazide kurulacak olan ve 35 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılayacağı öngörülen tesisin işletmesi 25 yıllığına ‘Teknik Katı Atık Şirketi’ne verildi. Uzmanlar, “Zemini dolayısıyla problemli bir saha var ortada. İhaleyi alan firma problemi mi aşacak yoksa yatırım mı yapacak? Buraya yapılacak tesis firma için büyük risk. Zaten firma bu alandaki riski göze alamayacağının sinyallerini vermeye başladı” dedi.

 

 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011