Ana Sayfa» ARAKLI

Trabzon Milletvekili Hüseyin ÖRS 'Araklı Çöplük Olmasın'

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs beraberinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, Araklı Belediye Başkan Adayı Hasan Suiçmez ve Meclis Üyesi adayları ile birlikte 31 Mart Yerel seçimleri kapsamında Araklı'yı ziyaret etti. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs "Araklı çöplük olmasın. Yeşili, tabiatı bozulmasın." dedi.
Eklenme: 07 Mart 2019 19:18
»
Okunma : 1926
»
Yorum : 0
Yazdır

 

Daha önce TBMM'de Araklı'da kurulacak olan Katı Atık Tesisini gündeme getiren Örs; "Trabzon Büyükşehir Belediyesi' nin 20 Nisan 2016 tarihli  kararıyla  Araklı Taşönü mevkisinde bulunan 243 bin metrekarelik alana yapılması planlanan çöp depolama tesisini meclis kürsüsünden dile getirmiştim. Bu önemli bir konu. Çünkü bu durumdan Araklı ve Arsin'e bağlı  17 mahalle ve binlerce insanımız olumsuz şekilde etkilenecek. Bu mevkide turizm açısından değerlendirilecek alanlar var. Düzenlenen ÇED raporları yanlış.Trabzon Mimar ve Mühendis Odaları Birliğinin 2018 yılında verdiği rapor dikkate alınmamış. Araklılı hemşehrilerimizin bu hususa itirazı var. Bunun için yine konu ile alakalı 19 Şubat tarihinde TBMM'ye bir  araştırma önergesi verdim. Araklı'nın mağduriyetinin giderilmesi noktasında bu işin peşini bırakmayacağım." dedi. 

 

Yerel seçimler öncesi vatandaşların ilgisinden oldukça memnun olduklarını söyleyen Örs;" Gidilmedik Köy, gidilmedik belde, gidilmedik ilçe bırakmayacağız sloganıyla yola çıktık. Ve bu yolda vatandaşın bizlere olan teveccühü 31 Mart öncesi değişimin habercisi niteliğinde.  1 Nisan sabahı Trabzon İYİ Belediyecilik ile tanışacak. Trabzon kazanacak." dedi.

 

Araklı ilçesinde iddialı olduklarını dile getiren İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs;" Araklı en fazla seçmenin olduğu ilçelerimizden. Belediye Başkan Adayımız Hasan Suiçmez 31 Mart yerel seçimlerinde ipi göğüsleyecek ve Araklı hakkettiği hizmet ile buluşacaktır. Araklılı hemşehrilerimizin vereceği güçlü destek büyükşehire de yansıyacak. İnanıyorum ki, algılardan ve yerine getirilmeyen sözlerden şikayetçi olan Araklılı vatandaşlarımız 31 Mart’ta gereken cevabı verecek. Adaylarımıza ve Araklılı hemşehrilerimize güveniyoruz. " dedi.

 

61saat.com

 

 

 

ETİKETLER : Araklı Araklı Haber

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011