Ana Sayfa» ARAKLI

TAŞÖNÜ İçin Rapor Alınmalıydı..!

Araklı ilçesi Taşönü Mahallesi’nde yapılması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi için daha önce duyduğu endişeyi dile getiren KÜREMDER Başkanı Faruk Çebi, Trabzon Valiliğinin ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinin bölge halkının büyük endişe duyduğu tesis hakkında neden KTÜ’den araştırma istenmediğini anlamadıklarını söyledi.
Eklenme: 05 Nisan 2018 13:46
»
Okunma : 885
»
Yorum : 0
Yazdır

 

TRABRİKAB, Trabzon’un Araklı ilçesi Taşönü Mahallesi’nde yapmayı planladığı yeni Katı Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi için çalışmalarını hızlandırdı. Projenin ön fizibilite raporu ve ÇED raporu da hazırlanırken 200 milyon liraya mâl olması beklenen tesisin ihale süreci başlatıldı.

 

Tesisle ilgili daha önce duyduğu endişeyi dile getiren KÜREMDER Başkanı Faruk Çebi, Trabzon Valiliğinin ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinin bölge halkının büyük endişe duyduğu tesis hakkında neden KTÜ’den araştırma istenmediğini anlamadıklarını söyledi. KTÜ’den bir rapor alınarak bilimsel veriler ışığında bölge halkının rahatlayabileceğini ifade eden Çebi, “KTÜ’nün bir raporu olsaydı da rahatlasaydık. Gönül isterdi ki Valilik ve Büyükşehir Belediyesi böyle bir taleple KTÜ’ye gitseydi çok yerinde bir iş yapılmış ve bilimsel olarak yaşanabilecekler ortaya dökülmüş olurdu. Bölge halkı bu tesis hakkında büyük tereddüt yaşıyor. Ortada bir bilimsel rapor yok.” şeklinde konuştu. Tesisle ilgili ihale sürecini de ayrıntı olarak gören Çebi, bu sürecin değişebileceğine işaret ederek Araklılıların yaşanan süreçte oldukça ezildiğini ve üzgün olduğunu sözlerine ekledi.

 

Gültekin SADIKOĞLU

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011