Ana Sayfa» ARAKLI

ARAKLILILAR CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ

Araklı'ya Çöp Tesisi Yapılmasını İstemeyen Bir Gurup İlçe Halkı Seslerini Cumhurbaşkanına Duyurmak İçin Meydan Parkı Atatürk Alanında Basın Açıklaması Yaptı.
Eklenme: 24 Mart 2018 22:09
»
Okunma : 1935
»
Yorum : 0
Yazdır

 

Araklı İlçesi Taşönü Mahallesi’nde yapılması planlanan Katı Atık Tesisine Araklılı ve Arsinli vatandaşlar tepki koymak için Atatürk Alanında ortak basın açıklaması düzenleyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istediler. Araklı-Arsin Platform üyeleri yaptıkları açıklamada katı atık tesisine karşı olduklarını dile getirdi. Platform adına açıklama yapan Özcan ÇEBİ; 

 

- HUKUK TANIMAYAN ÇED RAPORU İLE CENNET YANBOLU VADİSİ ZEHİRLENMEK İSTENİYOR.

 

- Çok sayıda  ev ve içinde yaşayan insanlar insafsızca  İNFAZ EDİLİYOR.

 

- 15.000 Arsin ve Araklı’lı  yok sayılıyor.

 

- Ülkemizde örnekleri KARACA ve BALLICA mağaralarından daha önemli sarkıt ve dikitlerin bulunduğu TURİSTİK  MAĞARALAR TAHRİP EDİLİYOR  ve yok sayılıyor.

 

- TMMOB’nin raporu ile dikkat çekilen gerek yerleşim birimlerini gerekse kurulacak tesisi tehdit eden HEYELAN TEHLİKESİ görmezden geliniyor.

 

- Bölgedeki zengin yer üstü ve yer altı sularının yanı sıra YANBOLU DERESİ ZEHİRLENİYOR. Bu dereden su sağlayan bölgenin yaşam hakkı yok sayılıyor.

 

- Bölgenin sayılı turizm potansiyeli olan SANTA HARABELERİNİN YOLU ÇÖP YOLU YAPILIYOR.

 

- Bölgedeki çay ve fındık mahsulünün zehirlenmesiyle kanserojen maddelerin tüm dünya mutfağının tehdit etme riski görmezden geliniyor.

 

- BU TESİSİN KURULABİLECEĞİ BAŞKA ALTERNATİFLER VARKEN SADECE MAZLUM VE KİMSESİZ OLDUKLARI İÇİN YÖRE HALKI CEZALANDIRILMAK İSTENİYOR.

 

- BU MAZLUM İNSANLARA KARŞI TÜM BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR.

 

- SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ, SİZ Kİ KİMSESİZLERİN KİMSESİNİZ; SESİMİZİ DUYUN VE BU HAKSIZLIĞI, ADALETSİZLİĞE VE ZULME DUR DEYİN! 

 

Basın açıklamasında bu unsurlara yer vererek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'dan Yardım İstedi.

 

AraklıAjans

 

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011