Ana Sayfa» ARAKLI

ÇÖP Tesisi Faydalıysa Çimento Fabrikasının Yerine Yapılsın!

Valilikteki toplantıda Katı Atık Tesisinin Taşönü’nde yapılmasına tepki gösteren Çebi, “Madem çevreye zararı yok. Değirmendere’de Çimento Fabrikası kaldırılıyor. Katı atık tesisini oraya koysunlar” dedi
Eklenme: 22 Mart 2018 20:57
»
Okunma : 3044
»
Yorum : 0
Yazdır

SONNOKTA HÜSEYİN TERZİ - Trabzon’un Araklı İlçesi Taşönü Mahallesi’nde TRABRİKAB tarafından yapılması planlanan ve bölge halkının tepkisine neden olan Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi ile ilgili Trabzon Valiliği’nde geniş katılımlı toplantı düzenlendi. Toplantıya Trabzon Valisi Yücel, Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, bazı meslek odaları, Araklı ve Arsin mahalle muhtarlarının katıldığı öğrenildi.

 

TAŞÖNÜ İNCELENECEKMİŞ…

Toplantıya katılan Taşönü Mahalle Muhtarı Kemal Çebi, toplantının içeriği ile ilgili bilgi verdi. Çebi, “Toplantıda İstanbul, Düzce, Malatya’da yapılan katı atık tesislerini bize gösterdiler. Bizler çöp tesisi istemiyoruz. Madem çevreye zararı yok. Değirmendere’de Çimento Fabrikası kaldırılıyor. Katı atık tesisini oraya koysunlar. Öte yandan bir komisyon oluşturup Taşönü’nde inceleme yapacaklarmış. Hem Araklı’dan hem de Arsin’den bir heyet oluşturup bizleri de diğer şehirlere katı atık tesislerini incelemeye gönderecekler” dedi.

 

ETİKETLER : Araklı Araklı Haber

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011