Ana Sayfa» ARAKLI

TURİZME NİYET ÇÖPE KISMET

Araklı Belediye Başkanı Recep ÇEBİ'nin Yaptığı Açıklamalar Şaşkınlık Yarattı.
Eklenme: 20 Mart 2018 09:39
»
Okunma : 1582
»
Yorum : 0
Yazdır

BELGE GELMEDİ

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, yaşanan bu gelişmeler sonrasında şu açıklamayı yaptı: “Resmi olarak elimize bir belge gelmedi. Bu tesis Büyükşehir Belediyemizin uhdesinde. Burada kesinlikle vahşi depolama yapılmayacağı, fabrikasyon tesis olacağı belirtildi.”

 

TURUP DURDU

■ Trabzon’un Araklı ilçesi birkaç yıl önce ciddi turizm projeleri ile adından söz ettirmiş, yabancı büyük yatırımcıları ilçeye çekmişti. Her şey olumlu giderken önce turizm kompleksi olacak olan Turup durdu, ardından Taşönü’ne çöp tesisi kesinleşince her kesimden tepki geldi.

 

MESAJ VERDİ KARARA TEPKİ

■ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çöp depolama tesisi için ÇED raporuna olur verince bölgede çöp istemeyen vatandaşların hayali deyim yerindeyse suya düştü. Bölgenin muhtarları, alanda turizm harikası mağaraların olduğunu belirterek, verilen ÇED raporuna tepki gösterdi.

 

Meryem AKGÜN - Karadeniz Gazetesi

ETİKETLER : Araklı Araklı Haber

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011