Ana Sayfa» ARAKLI

Karadere Yolu Değil, ÇİLE Yolu!

Araklı sakinleri her gün can pazarı yaşadıklarını, Araklı Bayburt Karayolu Otogar-Devlet Hastanesi mevkiinde duble yol olduktan sonra bu riskin daha da çok arttığını söylüyor
Eklenme: 16 Kasım 2016 08:59
»
Okunma : 1575
»
Yorum : 0
Yazdır

 

Araklı sakinleri her gün can pazarı yaşadıklarını, Araklı Bayburt Karayolu Otogar-Devlet Hastanesi mevkiinde duble yol olduktan sonra bu riskin daha da çok arttığını söylüyor

 

Hastaneye gitmek üzere yola çıktıklarında ortadaki bariyerleri atlamak zorunda kaldıklarını, yaşlı ve çocukların bu durumda çok zorlandığını söyleyen sakinler: “Mecburen biz ulaşımda bu yolu kullanıyoruz. Bu yol üzerinde otobüs bekliyoruz. Minibüs bekliyoruz. İnip biniyoruz. Yolcu bekleme durağımız olmadığı gibi, canımızı da tehlikeye atıyoruz. Çünkü Araklı’ya gitmek için yolun karşısına geçip araç bekliyoruz. Karşıya geçmek için bir üst geçit, alt geçit veya yaya kaldırım yok. Her gün bölünmüş yolu geçmek için orta bariyerleri atlamak durumunda kalıyoruz. Yolu yapanlar yayaları hiç düşünmemişler. Biz gün boyu yayalara araç çarpacak endişesi yaşıyoruz. Geçemeyenlere yardımcı oluyoruz. Burada bir can yandığında cezasını kim çekecek? Bizler yolcu bekleme durakları ve yolun karşısına geçmek için, yayalar için üst geçit veya yaya kaldırımı istiyoruz. Kış mevsiminde gündüz veya gece saatlerinde araçlardan indikten sonra aydınlatması olmayan yol üzerinde nasıl mahalle tarafına geçeriz şimdiden korku ve endişe içindeyiz.” diyorlar.

 

 Yıllardır bitirilemeyen Otogar- Kaşıkçı duble yolundan şimdiye kadar araçlar zor geçiyordu. Yol oldukça bozuktu. Maalesef yol yapılıyor ama bu kez yayalar karşıya geçemiyor. 

 

Araklı Halkı İlçemizin yetkililerine sesleniyor. “Araklı’da düzgün yapılan bir iş yok mudur? Yoldan karşıya geçmek için yaya geçidi olmaz mı?” diyorlar.

 

 

ETİKETLER : Araklı Karadere yolu

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011