Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı'ya İyi, Büyükşehir'e Kötü Haber!

Araklı'ya Müjdeli Haber Bakan SOYLU'dan Geldi
Eklenme: 13 Kasım 2016 21:42
»
Okunma : 1691
»
Yorum : 0
Yazdır

 

Trabzon, Rize ve ilçelerinin çöplerinin dökülmesi için Taşönü mahallesine yapılacak çöp arıtma ve depolama tesisine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan vize çıkmadı.

 

Trabzon, Rize ve ilçelerinin çöplerinin döküldüğü Of Kutlular'daki çöp sahasının dolması nedeniyle TRAB-Rİ-KAP, Araklı Taşönü Mahallesindeki 243 dönümlük taş ocağı sahasını 25 yıllığına kiraladı. Bu anlaşmanın ardından Araklı Taşönü Köyünde halk çeşitli platformlar kurarak bölgenin çöp depolama sahası olmasına karşı çıktı. Bu noktada yapılan görüşmelerde nihayet sonuç çıktı.

 

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Murat Zeki Solak, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Trabzon Araklı Taşönü Köyü sakinleri verdikleri mücadelenin karşılığını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan aldılar. Orası çöp depolama yeri olmayacak” dedi.

 

 

ETİKETLER : Taşönü Mahallesi

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011