Ana Sayfa» ARAKLI

ARAKLI TOKİ EVLERİ İSYAN ETTİRDİ

Araklı’da 2014’de açılışı yapılarak vatandaşlara teslim edilen TOKİ evlerinde sürekli problem çıktığı için vatandaşlar isyan bayrağını çekti.
Eklenme: 21 Mart 2016 19:46
»
Okunma : 1714
»
Yorum : 0
Yazdır

ÇATILAR UÇUYOR RÖGARLAR TIKALI

 

Trabzon’un Araklı İlçesi’nde TOKİ tarafından yaptırılan 2014 yılının Nisan ayında törenle açılışı yapılarak hak sahiplerine teslim edilen 192 konuttaki sorunlar vatandaşları canından bezdirdi. Daha 2 yıllık olan TOKİ evlerinde altyapı eksikliklerinden dolayı rögarların tıkanması, yağmur yağdığında sitenin sular altında kalması, rüzgarda çatıların uçması ve asansörlerin sürekli arızalanması vatandaşları isyan ettirdi.

 

2 YILLIK SİTE SANKİ 20 YILLIK GİBİ

 

Site sakinlerinden İsmail Koloğlu, “Rögarlar çekmiyor. Pis sular dışarıya taşıyor. Sitede pis kokudan duramıyoruz. Dairelerin içinde tuvaletlerden sızıntı oluyor. Asansörler sürekli arızalanıyor. Yaşlı insanlar on ikinci kata yürümek zorunda kalıyor. Bir yağmur yağdığında site sular altında kalıyor. Çocuk parkları göle dönüyor. Site yöneticileri geçici çözümler bulsa da yeterli olmuyor. 2 yıllık site sanki 20 yıllık site gibi. Ne yazık ki TOKİ evleri dökülüyor “ diyerek sitemini dile getirdi.

 

10 YIL SONRA NASIL AYAKTA DURACAK

 

Koloğlu, TOKİ sitesinde altyapı eksikliklerine dikkat çekerek, “Ne yazık sürekli kanalizasyon suları dışarıya taşıyor. Etrafta inanılmaz koku oluyor. Çatılar çatladığından dolayı binalardan sular sızıyor. Biz bu evlere gireli daha 2 yıl oldu; 2 yıl içinde bu kadar arıza veren evler, 5-10 yıl geçtikten sonra nasıl ayakta duracak bilemiyoruz. Bu evlere girdiğimizden beri sürekli tadilat yapıyoruz ve çok fazla paralar harcadık. Bu nasıl iş anlamadık” dedi.

 

SİTE YÖNETİCİLERİ ÇALIŞIYOR AMA…

 

Yetkilileri göreve davet eden Koloğlu, “Burada başta belediye başkanımız olmak üzere, TOKİ Başkanımızı ve siteyi yapan firma yetkililerine site sakinleri olarak çağrıda bulunuyoruz. Sitemizin altyapı eksiklikleri ve diğer arızalar giderilmeli. Sitemizin yöneticileri iyi niyetli olarak sorunların üstesinden gelmeye çalışıyorlar. Ama onların çabaları da yeterli olmuyor. Ne yazık ki sitemizdeki bazı vatandaşlarımız yöneticilere tepki koyuyorlar ama suç onlarda değil. Acil çözüm şart” diye konuştu.

 

 Sonnokta Gazetesi-Hüseyin TERZİ

ETİKETLER : Araklı TOKİ

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011