Ana Sayfa» ARAKLI

HERKES ONU KONUŞUYOR..!

Araklılı Sanatçı Hayati BACIOĞLU Türkiye'nın Gündeminde...
Eklenme: 25 Kasım 2015 18:40
»
Okunma : 1538
»
Yorum : 0
Yazdır

Araklı'nın yetiştirdiği değerlerden Sanatcı Hayati BACIOĞLU gündem olmaya devam ediyor. BACIOĞLU'nun çıkaracağı albümüne sponsor olmak için iş adamları tam anlamıyla yarış haline girdi.

 

Özellikle Hayati BACIOĞLU "Boztepe" parçası ile müzik severlerin kalbinde taht kurmuş durumda. Hayati BACIOĞLU, İşletmeciliğini yaptığı Konak Kafe'de Yusuf GENÇ ve Emre ÇEBİ'ye verdiği röpörtajda şunları söyledi; 

 

Müziğe ilginiz kaç yaşında ve nasıl başladı?

Çok küçük yaşlarda olduğunu söyleyemeyeceğim. Detaylı anlatacak olursam yurt dışı macaram olmuştu.Afganistan'a gitmiştim bir dönem.Gurbetteyken yöremi çok özledim, ey gidi kemençe diye iç çekerken ustam "hayırdır" diye sordu. O dönem şarkılarımızı orada mırıldanıyordum. Sonra dayanamadı tekrar buraya döndüm ve bir cafe açtım mekana gitarist ve kemençeci arkadaşlar geliyor onlarla birlikte hobi olarak başladı. Söylediğim şarkıları sosyal medyada paylaştık ve insanlar daha fazlasını istemey başladılar. Zevk için yaparken ciddi bir boyut kazandı.

 

Albüm çıkarma kararını sırf sosyal medya da kiler istedi diye mi verdiniz?

Hayır aslında. Daha önce Karmete grubunda görev alan şimdilerde Grup İmeranın gitaristi Yıldıray Yanlı, bir akşam mekanımıza geldi.. "Sen konusunda yeteneğin var, kulağım doluyor seni dinlerken albüm çıkarmayı düşünürmüsün" dedi. Beni ikna etti ve iki Araklılı olarak bu yola girdik.

Albümünüzde kendi besteleriniz olacak mı?

Henüz beste yapma, söz yazma gibi bir imkanım ve zamanım olmadı.Albüm çalışmamız güzel olsun diye çok detaylı sürdürüyoruz çalışmalarımızı.Karadeniz müziği Kazım Koyuncu'dan sonra Türkiye'de bayağı bir duyulmaya başladı. Ondan sonra eline kemençeyi alan amatörce yapan ve hatıra olsun diye albüm çıkartanlar var. Karadeniz müziği sadece horon ve kemençeden ibaret gibi bilinirdi. Şimdilerde Türkü söyleyenler bile Karadeniz albümü çıkartmaya başladılar.Onlar gibi olmasını istemiyorum. Sıradan bir müzik olacaksa hiç olmasın mantığı ile bu işe başladım. Albüm ilk önce benim içime sinecek ki sonra insanlara bunu sunabileyim.

 

Peki nasıl bir albüm olacak?

Evrensel bir albüm olacak. Karmate gurubu ve İmera'nın tarzında bir albüm olacak. 12 tane şarkı netleşti belki bir tane daha sürpriz bir şarkı  olabilir. 2015 yılında güzel bir albüm piyasaya sunacağız.

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011