Ana Sayfa» SİYASET

MHP'nin Amacı Ne?

Ümit ÇEBİ'den Açıklamalar
Eklenme: 16 Temmuz 2015 10:23
»
Okunma : 3615
»
Yorum : 5
Yazdır

 

Araklı Eski Belediye Başkanı Ümit Çebi 'den önemli açıklamalar geldi Çebi şunları söyledi. Hükümeti kurmak için görevi Cumhur Başkanından alan sayın Davutoğlu bu günde, HDP ile görüşerek ilk turu tamamladı. MHP genel başkanı sayın Bahçeli, bu gün yazılı bir açıklama yaparak MHP nin kesinlikle koalisyonda olmayacağını belirtti. Sayın Bahçeli amacın nedir, bu millet sana görev vermiş uzlaşmayla ülkemizi idare edin diye, ülkeyi idare etmekten neden kaçıyorsun. Bu ülkeye ve bu millete çok hizmetmi ettinizki havalara giriyorsun.

 

Bu ülkede MHP nin sizin genel başkanlığınız döneminde hiç bir hizmeti ve faydası olmamasına rağmen. Aksine DSP, ANAP ve MHP koalisyonunda bu ülkeyi her alan perişan etmenize rağmen, bu millet sizi devamlı meclise gönderdi. Şu an şov yapıyorsunuz ve size verilen oylara, bu millete ve bu vatana vefasızlık ediyorsunuz.

 

Bu bir gerçekki şu an bu ülke için en mükemmel hükümet AKP ve MHP hükümetidir. MHP nin AKP nin Tabanıda büyük istekle bunu istiyor.

Sayın Bahçeli siyasi hayatınızda elinize Başbakan bile olma imkanı geçmesine rağmen anlıyamadığımız sebebten hep kaçtınız.

 

Örnekmi : Recai Kutan Bey'den dinlemiştim, RP si döneminde, mecliste iken hükümet kurulamıyor bunun üzerine Sayın Bahçeliye haber gönderdik.

Hükümet kuralım ve Başbakan olsun. Şayet bizi hükümette istemiyorsa dışarıdan hiç bir teklifimiz olmadan destekliyelim ve azınlık hükümeti kurulsun.

 

Sadece şartımız, bu millete milli ve manevi değerlerimizi öncü tutarak her alanda hizmet seferberliğine başlıyalım. Malesef teklifimiz hemen reddedildi.

Şimdi yine meclistesiniz ve yine görevden kaçıyorsunuz şayet isterseniz bu vatana ve bu millete tarihi bir hizmet edebileceğiniz fırsat var elinizde.

 

Örnekmi : AKP nin yaptığı Kürt açılımı adıyla PKK açılımı olan gayri milli projeyi, Milli proje haline getirebilirsiniz. Nasılmı ?

AKP Kürt kardeşlerimizin sorunlarını çözmek için, APO yu PKK yı muhattab alarak, bunları meşrulaştırdı ve çok güçlü hale getirdi.

 

Malesef muhattab, Apo ve PKK olunca, vatanını seven imanlı kürtleride bunların safına iterek, kürtlerin lideri Apo dur masajını vererek, Kürt kardeşlerimize en büyük kötülüğü ve ihaneti yaptılar. Artık, Vatanını seven kürtler kendilerini sattığı için türk devletine güvenmiyor ve haklıdırlar.

 

İşte bu gayri milli Kürt açılımı altındaki PKK açlımını, tatlı bir geçişle, Apoyu ve PKK yı devre dışı bırakarak, güneydoğudaki, manevi şahsiyetleri, kanaat önderleri, eski tecrübeli Kürt siyasetçileri ve halkı muhattab alarak bu projeyi milli bir proje ederek tarihi ve unutulmaz bir destan yazabilir.

 

Ayrıca dışa bağımlı bir ekonomik anlayışı yıkarak, milli bir ekonomiyle çalışanlara ve emeklilere maddi yönden rahatlatacak bir çalışma yapabilir.

Ahlaki çöküntünün üzerine milli bir duruşla ve milli projelerle seferberlik başlata bilir.

Tamamiyle dışa bağımlı, dış politikamızı milli bir dış politika yoluna sokarak, özellikle kuzey ırakta ve Ortadoğu'da şahsiyeti bir polika yapabilir.  

 

İşte O zaman bu millet sizi ömür boyu unutmaz ve tarihine kahramanlar olarak yazar.

Sayın Bahçeli işte vatan ve Millet için milliyetçilik budur. Meydanlardaki milliyetçi söylemiyle kalırsanız bu kavmiyetçilik fitnesi ve şov olarak kalır ve bu vatana en büyük düşmanlığı vede hainliği yapmış olursunuz.  

 

Son söz : tüm vatanını seven Ülkücü kardeşlerim, tabandan baskı yaparak, MHP ile AKP nin hükümet kurması için baskı kurmalıdır. Bu onların vatanları için asli ve zaruri görevleridir.

Aksi taktirde, MHP görevden kaçma ve hizmeti engellemesinin karşılığını, yapılacak erken genel seçimde, barajda kalarak ödeyecektir.
61saat

ETİKETLER : Ümit Çebi Mhp Sp

İLGİLİ HABERLER

SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Fahri SOYTÜRK 25 Temmuz 2015 11:46
Gel akp'ye geç, akp'den aday olda Araklı'mıza hizmet gelsin, Araklı kalkınsın önerilerine verdiği cevaplarla takdir ettiğim Sayın Çebi'nin, Akp'ye geçmeyerek Araklı'ya ihanet ediyorsun, hizmeti engelliyorsun eleştirilerine muhatap edilmesini kınayan Ben, yani, Fahri SOYTÜRK namıyla seni de şiddetle ve esefle kınıyorum.
KEMAL ÇEBİ 24 Temmuz 2015 08:41
ÖMER BALÇIN arkadaşımız doğru söylemiş o amacı anlayacak beyin ÖMER BALÇIN DA sadece var.Bu yüzden bunun gibiler yazıya bakarlar ama anlamazlar hadi o zaman sen bir kaç cümle yazda doğrusunu millette anlat.
Köksal Emiroğlu 20 Temmuz 2015 18:53
Sayın Çebi'nin yorumunu çok beğendim. Milliyetçi bir söylem içerisinde olduğunu iddia eden çevrelerin nasıl bir çelişki içerisinde olduklarını tarihi gerçeklerle ortaya koymuş bulunuyorlar... açıkçası kendilerinin cesur olduklarını duyarım. ancak analizlerinin bu kadar isabetli olması ayrıca beni şaşırtmıştır.
ömer balçın 16 Temmuz 2015 19:12
sayın çebi,sizde o amacı anlayacak bir beyin olduğuna kesinlikle inanmıyorum.eğer olsaydı zaten bu aptalca soruyu sormazdınız...
Alparslan fidan 16 Temmuz 2015 11:51
ömcelikle sayin baskanin devlet Bahçeli'yi varan hainliğiyle suclamasini talihsiz bir aciklama olarak gördüğümü belirteyim

Sayin Baskan MHP koalisyon kurmayalim demiyor çözüm süreci denilen parcalanma sürecini bitirin güneydoğuki vatandaslarimizin iradesini PKK ya teslim eden bir anlayiştan kurtulun kuralim diyor peki siz bunun nesini elestiriyorsunuz???

Sayin Baskan MHP 17 25 aralikta yolsuzluk ve rüşvete bulasmiş herkes yargi önünde hesap versin koalisyon kuralim diyor.. Siz bunun nesini eleştiriyorsunuz???

MHP Cumhurbaşkanı kendi ödeneği varken bir de örtülü ödeneği kendine bağlayip milletin parasiyla tüyü bitmemiş yetimin hakkiyla bir partiye oy istemesin ettiği yemine sadik kalsin koalisyon kuralim diyor siz bunun nesini eleştiriyorsunuz???

Keske bu yazinizi "MHP nin amaci ne" başliği altinda değilde "AKP nin amaci ne" basliği altinda yazsaniz ve şu soruyu sorsaniz!
MHP nin istediği 3 şartin hepside partileri menfaatine yada Bahçeli'nin menfaatine değil bu Aziz milletin menfaatine oldugu halde neden AKP bu öneriyi kabul edip MHP ile koalisyon kurmaz? Neden bu milletin milli ve manevi değerlerine sahip cikan bu partinin hakli ve milletimiz menfaatine olan sartlarini kendi menfaatlerine gelmedikleri için kabul etmeyip gidip PKK lilarla kolkola girer?

46 yıllık bir çizgisi ve durusu olan bir partiden, hirsizlik yolsuzluk yapan aymazlarla koalisyon kurmasini beklemek milletin parasiyla israfin hertürlüsünün yapan haram yiyenlerle bir koalisyon kurmasini beklemek ayrica teröristin megri megri sarkisşna gözyaşi döken vatanhainleriyle birlikte bir koalisyon kurmasini beklemek en hafif deyimle siyasi öngörüsüzlük olur sayin Baskan! Bence siz konuya bu hakli taleplerimizin kabul görmediği AKP tarafindan bakin ve "AKP nin amaci ne" diye yeni bir başlik atin... Saygilarimla...
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011