Ana Sayfa» KÜLTÜR SANAT

Bacıoğlu: ‘Ey Gidi Kemençe’

Bacıoğlu: ‘Ey Gidi Kemençe’
Eklenme: 01 Ekim 2014
»
Okunma : 1055
»
Yorum : 0
Yazdır

Araklılı genç müzisyen Bacıoğlu’dan TAKA Gazetesine özel açıklamalar…

 

Trabzon Araklı’da doğan ve eğitim hayatını da Araklı’da tamamlayan genç müzisyen Hayati Bacıoğlu, 2015 yılı yaz ayında çıkarmayı planladığı albüm çalışmalarına kısa bir süre önce başladı.

 

Grup İmera’nın Gitaristi Yıldıray Yanlı’nın desteğiyle albüm çıkarma işine koyulan Bacıoğlu, Araklı’da kendisine ait kafede TAKA Gazetesine özel açıklamalar yaptı. Dünden bugüne yaşadıklarını anlatan Bacıoğlu, ‘Beklentilerin üstünde bir albüm için sabırlı bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

 

‘Ey Gidi Kemençe Dedim’

 

TAKA: Karadeniz Müziğine ilginizin özel bir sebebi var mı?

 

BACIOĞLU: “2004 yılında iş sebebiyle Afganistan’a gitmiştim, 3,5 yıl orada kaldım. Bu süre zarfında Karadeniz müziğini çok ama çok özlemiştim. Hatta ‘Ey gidi kemençe ey gidi tulum’ dediğim zamanlar dahi oldu. Orada işimiz bittikten sonra 2008 yılında Araklı’ya geldim, babamın kafesi vardı orayı işletmeye başladım. Müzisyen arkadaşlar kafemize gelip gitmeye başladı. Kendi aramızda çalıp söylemeye başladık”

 

Yıldıray Öncü Oldu

 

TAKA: Peki albüm fikri nasıl oluştu?

 

BACIOĞLU: “Yine bir buluşmamızda Yıldıray Yanlı, Hüseyin Ulusan ve Berat Bayraktar vardı. Yıldıray bana sen de şarkı söylesene dedi. Ben haliyle çekindim ama söyledim, sağ olsunlar beğendiler ve albüm fikrinin oluşma süreci de o şekilde başladı. İşte bundan 1 yıl önce Yıldıray bana albüm düşünmez misin dedi. Ben ilkten ciddiye almadım fakat sonrasında düşünüp ettik. Kısacası Yıldıray’ın tavsiyesi ve onun desteğiyle bu işe giriştim.”

 

Sosyal Medyada Paylaşıyordum

 

TAKA: Albüm fikrinden önce hiç şarkı söylemediniz mi?

 

BACIOĞLU: “Hayır tabii ki de. Söylediğim şarkıları sosyal medya hesaplarım aracılığıyla paylaşıyordum ve o şekilde bir çevremizde oldu. Bizi dinleyenler de yeni şeyler istiyordu. Ben de zaten Yıldıray’ın teklifini bunları düşünerek kabul ettim. Yıldıray’ın çalıp benim söylediğim şarkılar da oldu. Onları da sosyal medya hesaplarımızda paylaştım. Aslında biz albüm fikri sürpriz olsun istedik fakat kafemize gelip gidenler ağzımızda almayı başardılar ve o şekilde de yayıldı.”

 

Beklentileri Karşılayacağız

 

TAKA: Albüm çalışmaları nasıl gidiyor? Ne zaman çıkar?

 

BACIOĞLU: “Albüm hazırlıklarımız devam ediyor, çok aceleye getirmiyoruz. Sabırla ve ciddi bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz, beklentileri fazlasıyla karşılamak istiyoruz. Karadeniz müziğine fazla yatkın olmadan genel bir albüm düşünüyoruz. Yıldıray arkadaşım altyapıyı bitirdikten sonra 2015 yılının başında ben şarkıları söylemeye başlayacağım. Ocak Şubat ayları gibi de işimiz biter, sponsorumuzu buluruz ve albüm de yaza doğru çıkar. ”

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

KÜLTÜR SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011