Ana Sayfa» EĞİTİM

ARAKLI TARİHİ İÇİN BEKLENEN KİTAP ÇIKTI!!!

ARAKLI TARİHİ İÇİN BEKLENEN KİTAP ÇIKTI!!!
Eklenme: 03 Şubat 2014
»
Okunma : 2160
»
Yorum : 0
Yazdır

Tarihçi, araştırmacı ve yazar olan ve İlçemizde 20 yılı aşkın bir zaman tarih öğretmenliği yapan değerli hocamız Sayın Sinan Durmuş Araklı tarihine ışık tutacak ”XIX. Yüzyılda ARAKLI” (Tarih, Nüfus, Ekonomik ve Sosyal Hayat) adlı muhteşem bir eser hazırladı.

İlçemizde görev yaptığı süre içerisinde, tarihsel belgeleri tarayıp inceleyen, sahayı adım adım dolaşarak tarihe ilişkin ipuçlarını toparlayan, geçmişe ilişkin bilgileri olan şahsiyetlerle birebir sohbetler yapıp bu sohbetleri görsel ve metinsel olarak kayıt altına alan, eski yer ve mevki isimlerinin geçmişine giderek tarihsel kronolojilerini tespit eden hocamız bu uzun çalışma dönemi sonunda nihayet merakla beklemiş olduğumuz kitabını çıkardı.

Neredeyse bütün hemşehrilerimizin aklında nereden Araklı’ya gelmiş olduğu, Araklı’nın yerlisi olup olmadığı, mensup olduğu ailenin ya da sülalenin hangi kavme mensup olduğu, kısacası geçmişi ile ilgili bir sürü soru işareti bulunmaktadır. İşte bu kitap bu sorulara bilgi ve belgeleri ile birebir ve net cevaplar vermektedir.

Tüm Araklı’lıların başucu kitabı olması gereken bu kitap bu zamana kadar piyasaya sürülmüş olup hocamızın kitabının yarısı kadar dahi doluluğu olmayan ancak çok yüksek fiyatlara satılan kitapların aksine, bir ticari kazanç kaygısı taşımadığı için sadece 30-TL ye satılmaktadır.

Kitabı temin etmek isteyen hemşehrilerimiz 0 533 769 27 97 numaralı telefondan veya 0 539 313 24 35 numaralı telefondan irtibata geçebilirler. Kitabın dağıtım ve satış yerleri ayrıca sitemiz üzerinden ilan edilecektir.

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

EĞİTİM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Araklı Ajans 2011